Výroba

Chcete vědět, jak a z čeho kartonová škrabadla HappyClaw vyrábíme? Pojďte se podívat, provedeme vás materiály a přiblížíme některé procesy naší rodinné společnosti. V každém kroku myslíme na přírodu a používáme proto ekologická řešení, která naši planetu zbytečně nezatěžují.

Výroba v rodinné firmě s tradicí

Kartonová škrabadla HappyClaw jsou čistě českým produktem, který vyrábí rodinná firma z Tábora. Každé škrabadlo je tak výtvorem zaměstnanců s láskou k domácím mazlíčkům a mnohaletými zkušenostmi se zpracováním papíru. Při výrobě každého škrabadla dodržujeme přísné postupy, jež jsou zárukou vysokého standardu a kočičího pohodlí, na nichž si zakládáme.

 

Ruční výroba HappyClaw

Vznikají z recyklovaného papíru

S úctou k přírodě používáme k výrobě kartových škrabadel kvalitní vlnitou lepenku vyšší pevnosti; respektive tří nebo pětivrstvou. Ta je vyráběna z recyklovaného papíru a z šetrně obhospodařovaných lesů, což dokládá certifikace FSC.

K ověření se podívejte na FSC certifikát přímo u výrobce vlnité lepenky - Certifikát FSC

Jaký karton k výrobě používáme?

Pro výrobu využíváme dvě tloušťky lepenek, které jsou maximálně šetrné k šetrnému prostředí:

- Pětivrstvá lepenka (5VVL) má tloušťku 6-7 mm a tvoří ji vnitřní krycí papír, jemná vlna s označením B, střední vlna označení C, a nakonec vnější krycí papír.

- Třívrstvá lepenka (3VVL) dosahuje tloušťky 3-4 mm a tvoří ji vnitřní krycí papír, jemná vlna s označením B, a vnější krycí papír.

Co všechno lepenka splňuje se podívejte v prohlášení o obalovém prostředku - ZDE.

 

Vlnitá lepenka

Používaná lepenka zaručuje

  • Snadné zpracování při výrobě i po ní
  • Vysokou pevnost materiálu i celého výrobku
  • Pestré možnost využití - nejenom při výrobě
  • 100% recyklovatelnost a tedy další využití
  • Nízkou hmotnost, a přesto odolnou konstrukci
  • Snadná a rychlá manipulace
  • Možnost potisku (naším logem)

 

Škrabadlo lepíme ekologickým lepidlem

Abychom přírodě odlehčili do nejvíce, lepíme k sobě jednotlivé části škrabadla pomocí disperzního lepidla RP 25G, které je ředitelné vodou. Toto lepidlo nemá vlastnosti PBT, takže není perzistentní, bioakumulující, ani toxické. A stejně tak v něm nejsou obsaženy látky vPvB, tedy vysoce perzistentní a zároveň vysoce bioakumulující.

To dokládáme bezpečnostním listem - ZDE.

 

Ekologická je i tisková barva

Ohled na přírodu bereme v každém kroku, jinak by to nemělo smysl. K potisku škrabadel HappyClaw proto využíváme vodou ředitelnou flexotiskovou barvu, která je vyráběna na bázi organických pigmentů a látek. Tohle dokládáme prohlášením o shodě, stejně jako výrobce fa. Siegwerk prohlašuje absenci všech nebezpečných látek a těžkých kovů v tiskových barvách.

Prohlášení o shodě ke stažení ZDE.

Prohlášení výrobce fa. Siegwerk o absenci všech nebezpečných látek a těžkých kovů v tiskových barvách ke stažení ZDE - pouze ENG verze.

 

Zpět do obchodu