Výroba

Chcete vědět, jak a z čeho kartonová škrabadla HappyClaw vyrábíme? Pojďte se podívat, provedeme vás materiály a přiblížíme některé procesy naší rodinné společnosti. V každém kroku myslíme na přírodu a používáme proto ekologická řešení, která naši planetu zbytečně nezatěžují.

Výroba v rodinné firmě s tradicí

Kartonová škrabadla HappyClaw jsou čistě českým produktem, který vyrábí rodinná firma z Tábora. Každé škrabadlo je tak výtvorem zaměstnanců s láskou k domácím mazlíčkům a mnohaletými zkušenostmi se zpracováním papíru. Při výrobě každého škrabadla dodržujeme přísné postupy, jež jsou zárukou vysokého standardu a kočičího pohodlí, na nichž si zakládáme.

 

Ruční výroba HappyClaw

Vznikají z recyklovaného papíru

S úctou k přírodě používáme k výrobě kartových škrabadel kvalitní vlnitou lepenku vyšší pevnosti; respektive tří nebo pětivrstvou. Ta je vyráběna z recyklovaného papíru a z šetrně obhospodařovaných lesů, což dokládá certifikace FSC.

K ověření se podívejte na FSC certifikát přímo u výrobce vlnité lepenky - Certifikát FSC

Jaký karton k výrobě používáme?

Pro výrobu využíváme dvě tloušťky lepenek, které jsou maximálně šetrné k šetrnému prostředí:

- Pětivrstvá lepenka (5VVL) má tloušťku 6-7 mm a tvoří ji vnitřní krycí papír, jemná vlna s označením B, střední vlna označení C, a nakonec vnější krycí papír.

- Třívrstvá lepenka (3VVL) dosahuje tloušťky 3-4 mm a tvoří ji vnitřní krycí papír, jemná vlna s označením B, a vnější krycí papír.

Co všechno lepenka splňuje se podívejte v prohlášení o obalovém prostředku - ZDE.

 

Vlnitá lepenka

Používaná lepenka zaručuje

  • Snadné zpracování při výrobě i po ní
  • Vysokou pevnost materiálu i celého výrobku
  • Pestré možnost využití - nejenom při výrobě
  • 100% recyklovatelnost a tedy další využití
  • Nízkou hmotnost, a přesto odolnou konstrukci
  • Snadná a rychlá manipulace
  • Možnost potisku (naším logem)

 

Škrabadlo lepíme ekologickým lepidlem

Abychom přírodě odlehčili do nejvíce, lepíme k sobě jednotlivé části škrabadla pomocí disperzního lepidla RP 25G, které je ředitelné vodou. Toto lepidlo nemá vlastnosti PBT, takže není perzistentní, bioakumulující, ani toxické. A stejně tak v něm nejsou obsaženy látky vPvB, tedy vysoce perzistentní a zároveň vysoce bioakumulující.

To dokládáme bezpečnostním listem - ZDE.

 

Ekologická je i tisková barva

Ohled na přírodu bereme v každém kroku, jinak by to nemělo smysl. K potisku škrabadel HappyClaw proto využíváme vodou ředitelnou flexotiskovou barvu, která je vyráběna na bázi organických pigmentů a látek. Tohle dokládáme prohlášením o shodě, stejně jako výrobce fa. Siegwerk prohlašuje absenci všech nebezpečných látek a těžkých kovů v tiskových barvách.

Prohlášení o shodě ke stažení ZDE.

Prohlášení výrobce fa. Siegwerk o absenci všech nebezpečných látek a těžkých kovů v tiskových barvách ke stažení ZDE - pouze ENG verze.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení